Pretekla tekmovanja

Svirél 2017

9. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél 2017

DISCIPLINA: INŠTRUMENTI S TIPKAMI
cerkev Kristusa Odrešenika, Nova Gorica, 23. - 26. 3. 2017

Žirija:
Johann Vexo, orgle (Francija)
Wolfgang Brunner, čembalo (Nemčija/Avstrija)
Miljan Bjeletić, harmonika (Srbija)

 


DISCIPLINA: GODALA
grad Dobrovo, 28. 3. - 2. 4. 2017

Žirija:
Arkadij Winokurow, violina (Ukrajina/Avstrija)
Vadim Pavlov, violončelo (Rusija/Italija)
Alfredo Zamarra, viola (Italija)

DISCIPLINA: BRENKALA
vila Vipolže, 29. 3. - 2. 4. 2017

Žirija:
Diana Grubišić Ćiković, harfa (Hrvaška)
Martin Mallaun, citre (Avstrija)
Andrej Grafenauer, kitara (Slovenija)

 


DISCIPLINA: PIHALA
grad Dobrovo, 4. 4. - 9. 4. 2017

Žirija:
János Bálint, flavta (Madžarska)
Gerald Preinfalk, saksofon (Avstrija)
Vincenzo Paci, klarinet (Italija)

DISCIPLINA: TROBILA
vila Vipolže, 5. 4. - 9. 4. 2017

Žirija:
Will Sanders, rog (Nizozemska)
Bill Williams, trobenta (ZDA)
Marius Balcytis, pozavna (Litva)

DISCIPLINA: TOLKALA
vila Vipolže, 7. 4. - 9. 4. 2017

Žirija:
Tatiana Koleva, tolkala (Bolgarija)
Barbara Tomasin, tolkala (Italija)
Jaka Pucihar, skladatelj (Slovenija)

 

Za ogled končnih rezultatov kliknite tukaj.

Posebne nagrade:

Trobenta v vrednosti 2500 €
Trumpet in the value of 2500 €
Savut TrumpetsTobija Hrastnik
Koncert v sezoni 2016/17
Participation in the Concert Season 2015/16
Festival Ljubljana - Mladi virtuoziVeronika Brecelj, Blaž Starc IN Luka Poljanec
Koncert v sklopu festivala Mantova chamber music festival
Participation in the festival "Mantova Chamber Music Festival
Orchestra da Camera di MantovaDuo Leskovar - Grm
Solo z Državnim Koncertnim Pihalnim Orkestrom TRIMITAS
Solo with the State Concert Wind Orchestra TRIMITAS
TRIMITAS OrchestraMatjaž Kafol
Solo z Orkestrom Slovenske vojske
Solo with the Slovenian Army Orchestra
Orkester Slovenske vojskeNejc Grm
Mesto substituta v Simfoničnem orkestru RTV Slovenije
Substitute position in the RTV Slovenia Symphony Orchestra
Simfonični orkester RTV SlovenijaMargarita Ulokina
Mesto substituta v Orkestru Slovenske vojske
Substitute position in the Slovenian Army Orchestra
Orkester Slovenske vojsketba
Vabilo za udeležbo in možnost solo nastopa na Amsterdam Marimba Weekend
Invitation for participation and the opportunity to perform as a soloist at the Amsterdam Marimba Weekend
Amsterdam Marimba WeekendLuka Poljanec in Aleksander Simionov
Solo z Obalnim komornim orkestrom
Solo with the Obala Chamber Orchestra
Obalni komorni orkesterLeonard Razboršek
Solo z orkestrom SOS JUNIOR
Solo with the SOS JUNIOR orchestra
SOS JUNIORNeja Anderle
Koncerta v ciklu Snovanja
Concert in the Snovanja Concert Series
SCGV Emil KomelLeon Ravnikar
Solo s Pihalnim orkestrom Premogovnika Velenje
Solo with the Premogovnik Velenje Wind Orchestra
Pihalni orkester Premogovnika VelenjeNejc Zahrastnik
Solo z orkestrom Festival Symphony
Solo with the Festival Symphony Orchestra
Zavod lepih umetnosti UPOL Matylda Kolek
Solo z Delavsko godbo Trbovlje
Solo with the Trbovlje Wind Band
Delavska godba TrbovljeLuka Poljanec
Mesto substituta v sekciji viol Orchestra Filarmonica del Teatro la Fenice di Venezia
Substitute position in the viola section of the Orchestra Filarmonica del Teatro la Fenice
Orchestra Filarmonica del Teatro la Fenice di VeneziaVeronika Brecelj
Gostovanje v SrbijiMiljan BjeletićDuo Leskovar - Grm
Poletni koncertSummer concertFestival Velenje
Tajda Krajnc
Poletni koncert
Summer concert
Glasbena mladina SlovenijeKvartet flavt Traverso
Koncert
Concert
Glasbena šola NazarjeEva Dolinšek in Saxplode
Koncert v sklopu Glasbenih večerov v Bukovici
Participation in the Music Evenings in Bukovica Concert Series
Glasbeno društvo NOVAQuartetto Chagall
Koncert v šolskem ciklu
Concert in school's season
Glasbena šola Ilirska BistricaDuo Klavirog, Jure Pahor in Liam Marc Baša
Klarinet v vrednosti 600 €
Clarinet in the value of 600 €
VinceroTjaša Šadl
Bon za nakup kljunaste flavte v vrednosti 500 €
A musical instrument in the value of 500 €
Symphony internationalIsabela Šoštarič
Flavta in torba v vrednosti 500 €
Flute and flute case in the value of 500 €
FlavteljeAnja Kranjec
Plastična trobentaTit Hodžar
Udarjalke za marimbo Concorde Tatiana Koleva Series
Concorde Tatiana Koleva Series marimba mallets
Pustjens PercussionAleksander Simionov, Luka Poljanec, Erik Kranjc, Radoš Bone
Zoran Marković TailpieceZM TailpieceVeronika Brecelj
Nahrbtnik za harmoniko v vrednosti 135 €
Accordion case in the value of 135 €
Harfisa - trgovina in zastopništvo servisiranje harmonik PiginiLuca Bello
Karbonski lok za violino v vrednosti 90€.
Carbon violin bow in the value of 90€
Roberto FranceschiniAron Modic
Menjava kobilice in set-up violončela
Bridge replacement and violoncello set-up
Roberto FranceschiniTezej Križanič Žorž
Menjava kobilice in set-up kontrabasa
Bridge replacement and double bass set-up
Roberto FranceschiniLysander Herndl
Štirje boni za ožimljanje loka v vrednosti 50 €
Four coupons for bow regairing in the value of 50 €
Goslarski atelje Daniel MusekTeodor Razboršek, Julija Šerjak, Andreja Bone in Maruša Gortnar
Trije boni za servis trobil v vrednostih 300 €, 200 € in 100 €
Three coupons for brass instruments service in the value of 300 €, 200 € and 100 €
Servis trobil David KajičDane Jemc, Liam Marc Baša, Mark Volk
Dve kotizaciji za mojstrski tečaj Orchestra da Camera di Mantova v septembru 2017 v vrednosti 500 €
Two registration fees for Orchestra da Camera di Mantova masterclass in September 2017 in the value of 500 €
Orchestra da Camera di MantovaJakob Slavkov in Matic Sotošek
Kotizacija za mojstrski tečaj za komorno skupino
Registration fee for chamber group masterclass
International Music MastercoursesKvartet flavt Traverso
Dve kotizaciji za 3. Academia Mvsicae Antique Labacensis
Two Registration Fees for 3rd Accademia Musicae Antique Labacensis
Akademija za glasbo Univerze v LjubljaniNina Havelková in Leon Ravnikar
Dve kotizaciji - za violino in violončelo
Two registration fees - for a violin and a violoncello
Istituto musicale Guido Alberto FanoMatej Mijalić in Jurij Lavrenčič
Kotizacija za poletno šolo flavte
Flute Summer school Registration Fee
János BálintMatylda Kolek
Kotizacija za poletno šolo saksofona
Saxophone Summer school Registration Fee
21st INTERNATIONAL SAXOPHONE MEETINGPaolo Firpo
Kotizacija za poletno šolo harfe
Harp Summer school Registration Fee
Hrvatska glasbena mladežLara Bevk
Dve kotizaciji za mednarodno poletno šolo v vrednosti 500 €
Two registration fees for the Summer music school in the value of 500 €
Marjan Feguš glasbene storitveAlenka Bogataj in Gaja Žnidarič
Tri dvajset minut dolga arhivska snemanja v studiu
Three twenty minutes long studio recordings
Radio Slovenija, 3. program - ArsDuo Vita & Žan, Melanija Pintar in Kvartet flavt Traverso
Pet ur snemanja v studiu
Five hours of recording in a studio
Radio KoperTine Bizajl
Pet ur solo snemanja v studiu
Five hours of solo recording in a studio
Studio Burja Sežana Quartetto Chagall
Poletna šola kulturnega menedžmenta / Summer school of cultural managementPoletna šola kulturnega menedžmentaMelanija Pintar
Kotizacija za poletno šolo
Summer school Registration Fee
Citrarsko društvo SlovenijeHana Hren
Kotizacija OrkesterkamP Junior Winds 2017
Registration Fee for OrkesterkamP Junior Winds 2017
Zavod lepih umetnosti UPOL Dominik Čepič, Jakob Malej Šajina, Tibor Krefl Cemič
Kotizacija OrkesterkamP Festival Winds 2017
Registration Fee for OrkesterkamP Festival Winds 2017
Zavod lepih umetnosti UPOL Karlo Jemc
Kotizacija MUSICA CREATIVA 2017
Registration Fee for MUSICA CREATIVA 2017
Zveza slovenskih godb Gašper Rebec
Kotizacija SVIRÉL 2018
Registration Fee for SVIRÉL 2018
Zavod lepih umetnosti UPOL Trio Amicus
Kotizacija za glasbeno delavnico v vrednosti 40 €
Registration Fee for a music workshop in the value of 40 €
SaksistraKatarina Vovk in Anže Klamčar Jurjavčič
Devetnajst izvodov knjige The Cajon World Jake Strajnarja
Nineteen copies of The Cajon World by Jaka Strajnar
Cajon.si
Dvanajst izvodov Zbirke skladb za tolkalne skupine Jake Strajnarja
Twelve copies of A Collection of Compositions for Percussion Groups by Jaka Strajnar
Cajon.si
Knjiga Kitara me zabava 1 ali 2 Marka Mozetiča
Five books "Kitara me zabava" (Guitar is fun) 1 or 2 by Marko Mozetič - Mozo
Marko Mozetič - MozoNace Ravnikar, Leon Ravnikar, Klemen Godeša, Zala Gluk
Tri izdaje v vrednosti 20 €
Three publications in the value of 20 €
Društvo slovenskih skladateljevTadeja Udovič Kovačič in Ensemble Posnania
Sedem ali več slik
Seven or more paintings
Barnaba GhisleniJure Pahor

Svirél 2016

8. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél 2016

DISCIPLINA: BRENKALA
Vila Vipolže, 30. 3. - 3. 4. 2016

Žirija:
Natalia Gorbunova, harfa (Madžarska)
Georg Glasl, citre (Nemčija)
Marko Feri, kitara (Slovenija/Italija)

DISCIPLINA: GODALA
grad Dobrovo, 30. 3. - 3. 4. 2016

Žirija:
Yi-Chen Lin, violina, dirigentka (Tajvan/Avstrija)
Maria Grün, violončelo (Avstrija)
Milan Hudnik, violončelo (Slovenija)
Stefano Pratissoli, kontrabas (Italija)

Strings discipline - winners (Photo: Jernej Skrt)


DISCIPLINA: TROBILA
vila Vipolže, 6. - 10. 4. 2016

Žirija:
Steven Mead, tuba, evfonij (Velika Britanija)
Adam Rapa, trobenta (ZDA)
Tchiki duo – Nicolas Suter in Jacques Hostettler, tolkala (Švica)

DISCIPLINA: TOLKALA
vila Vipolže, 8. - 10. 4. 2016

Žirija:
Simon Klavžar, tolkala (Slovenija)
Tchiki duo – Nicolas Suter in Jacques Hostettler, tolkala (Švica)

DISCIPLINA: PIHALA
grad Dobrovo, 5. - 10. 4. 2016

Žirija:
Thies Roorda, flavta (Nizozemska)
Luca Neccia, oboa (Italija/Poljska)
Dario Zingales, klarinet (Italija/Avstrija)

Brass, Percussion, Woodwinds discipline - winners (Photo: Jernej Skrt)


DISCIPLINA: INŠTRUMENTI S TIPKAMI
cerkev Kristusa Odrešenika, Nova Gorica, 14. - 17. 4. 2016

Žirija:
Roberto Padoin, orgle(Italija)
Pavao Mašić, orgle, čembalo, harpsichord (Hrvaška)
Slavko Magdić, harmonika(Slovenija)

Keyboards instruments discipline - winners (Photo: Jernej Skrt)

Za ogled končnih rezultatov kliknite tukaj.

Posebne nagrade:

Solo z Orkestrom Opere in Filharmonije Podlaska (Poljska)
Solo with “Opera i Filharmonia Podlaska” (Poland)
Yoon Kyung ShinEuropean Art Centre in Bialystok
Solo z Orkestrom Slovenske vojske
Solo with Slovenian Army Orchestra
Kaja SešekOrkester Slovenske vojske
Solo s Pihalnim orkestrom Krka
Solo with Krka Wind Band
Lara HrastnikPihalni orkester Krka
Solo s Pihalnim orkestrom Euphoria
Solo with Orchestra di fiati Euphoria di Trivero
Michele ToppoOrchestra di fiati Euphoria di Trivero
Solo s Simfoničnim orkestrom Domžale-Kamnik
Solo with Domžale-Kamnik Symphony Orchestra
Jani LebanSimfonični orkester Domžale-Kamnik
Solo s Simfoničnim orkestrom Cantabile
Solo with Cantabile Symphony Orchestra
Domen KorenKD Simfonični orkester Cantabile
Mesto substituta v Orkestru Slovenske vojske
Substitute in Slovenian Army Orchestra
TBAOrkester Slovenske vojske
Koncert v sklopu festivala Mantova chamber music festival
Participation in the concert cycle "Mantova Chamber Music Festival
Quartetto TAAGOrchestra da Camera di Mantova
Koncert v sezoni 2016/17
Participation in the Concert Season 2016/17
Michele Toppo
Lara Hrastnik
Edoardo Zotti
Jani Leban
Festival Ljubljana - Mladi virtuozi
Koncert v sezoni 2016/17
Participation in the Concert Season 2016/17
Kaja SešekGlasbena šola Nazarje
Koncert v sklopu 16. poletnega orgelskega ciklusa, sezona 2017
Participation in the 16th organ summer concert cycle, season 2017
Kyangsuk Nam
Luka Gojkošek
Slovensko orgelsko društvo
Koncert v ciklu Snovanja
Participation in the Concert Cycle
TBASlovenski center za glasbeno vzgojo Emil Komel
Koncert v sklopu Glasbenih večerov v Bukovici
Participation in the Concert Cycle Music Nights in Bukovica
Kvartet pozavn KGBLGlasbeno društvo NOVA
Recital v sezoni 2016/17
Participation in the Concert Season 2016/17
Duo Longyka - BertonceljGlasbena šola Celje
Sodelovanje na koncertu v sklopu festivala Prešmentane citre, sezona 2016/17
Participation in the Concert Season "Prešmentane citre" 2016/17
Chiara GregorcFestival Velenje
Trobenta Venus v vrednosti 400 €
Trumpet Venus in 400 € value
Janez JesenovecSchagerl Music Instruments
Ustniki
Mouthpieces
Jernej Maček
Ana Korade
Tit Hodžar
A.R. Resonance
Nahrbtnik za harmoniko
Accordion Backpack/Bag
Daniel ŠimekHARFISA, Zastopništvo za harmonike Pigini v Sloveniji, Erika Udovič Kovačič s.p.
Enotedensko bivanje v tipični kraški domačiji z zaključnim koncertom
Accommodation in a typical Karst house for one week with concert
Royal Trombone QuartetZavod "Naš mali dobri svet"
Večerja ter nočitev z zajtrkom za 2 osebi
Dinner and Bed and Breakfast
Cembalo duo A&ADomačija Klinec Medana"
Mojstrski tečaj KALIMA 2017 in 1-tedensko bivanje v vrednosti 500 €
Masterclass KALIMA 2017 & 1 week stay in total value 500 €
Luka PoljanecTchiki duo; KALIMA Academy
Kotizacija za kitarsko tekmovanje Michele Pittaluga 2016
Application Fee for Michele Pittaluga guitar competition 2016
Matej BerlotComitato Promotore del Concorso di Chitarra Classica “Michele Pittaluga”
Kotizacija za mojstrski tečaj za saksofon 2017
Application Fee for Saxophone Masterclass 2016
TBAKulturni dom Nova Gorica
Kotizacija za Poletni seminar pri prof. Alenki Zupan
Application Fee for summer Flute Masterclass with prof. Alenka Zupan
Lucija FajdigaKulturno umetniško društvo Haliaeti
Mojstrski tečaj kitare, prof. Marko Feri - brezplačna kotizacija v vrednosti 150 €
Guitar masterclass with Marko Feri - free registration fee in the amount of 150 €
Urbaan ReiterGlasbena matica Trst - Mednarodni festival Kras
Mojstrski tečaj v sklopu Festivala Kras - brezplačna kotizacija
International Festival Kras Masterclass - free registration fee
Duo BeauGlasbena matica Trst - Mednarodni festival Kras
Kotizacija za Poletni citrarski seminar "Zither dialog" v Münchnu
Application Fee for summer Zither Masterclass in Münich
Chiara Gregorc,
Neža Simončič,
Polona Fideršek,
Maša Strmec,
Florian Šinkovec
Hochschule für Musik und Teather München
Kotizacija za Poletni seminar v Spilimbergu
Application Fee for summer Strings Masterclass in Spilimbergo
Tina Zajec
Barbara Grahor
Lora Kozlevčar
Agata Zielinska
Istituto Fano
Kotizacija za Poletni citrarski seminar 2016
Application Fee for summer Zither Masterclass
Neža SimončičCitrarsko društvo Slovenije
Brezplačna šolnina 8. poletne glasbene šole v Termah Zreče v vrednosti 150 €
Free registration fee in the amount of 150 € for the 8th Summer music school in Terme Zreče
Leto Križanič Žorž
Sara Reja
8. poletna glasbena šola v Termah Zreče
Bon za popravilo instrumenta v vrednosti 150 €
Coupon for the instrument repair in the value of 150 €
Žan Gazvoda
Maj Gorjanc
Sequoia saxophones
Kotizacija OrkesterkamP Junior Winds 2016
Application Fee for OrkesterkamP Junior Winds 2016
Jakob SkerbišZavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija OrkesterkamP Festival Winds 2016
Application Fee for OrkesterkamP Festival Winds 2016
Gaber AvsecZavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija OrkesterkamP Festival Symphony 2016
Application Fee for OrkesterkamP Festival Symphony 2016
Sara SchisaZavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija SVIRÉL 2017
Application Fee for SVIRÉL 2017
Neja Anderle
Bianka Szauer
Kulturno društvo UPOL
Kotizacija za mojstrski tečaj harmonike v Murski Soboti
Application Fee for accordion masterclass in Murska Sobota
Luka KalitaGlasbena mladina Slovenije
Bon za ožimljanje loka v vrednosti 50 €
Bow rehairing in the value of 50 €
Barbara Grahor
Tina Zajec
Lora Kozlevčar
Laura Calligaris
Daniel Musek
Tiskane izdaje Edicije DSS
Sheet music
Špela Marinko
Žan Gazvoda
Maj Gorjanc
Nejc Perme
DSS - Društvo slovenskih skladateljev

Svirél 2015

7. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél 2015

DISCIPLINA: HARMONIKE 
Grad Kromberk, 22.-25. 3. 2015

Žirija:

Klemen Leben, harmonika (Slovenija)
Dražen Košmerl, harmonika (Hrvaška)
Marie-Andree Joerger, harmonika (Francija)

Accordion discipline - winners and jury (Photo: Jernej Skrt)

Za ogled končnih rezultatov kliknite  tukaj.

Posebne nagrade:

Solo s simfoničnim orkestrom NOVA filharmonija
Solo with NOVA Filharmonija Symphony Orchestra
Teja Udovič KovačičNOVA filharmonija
Koncert v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
Dragan RibićFestival Ljubljana - Mladi virtuozi
Arhivno snemanje 10min programa
Studio recording
Vili Korošec &
Andraž Frece
Radio Slovenija, 3. program - Ars
Snemalni termin v studiu Burja
Studio recording in Burja Studio
Miha Grmek SeražinStudio Burja
Kotizacija Svirel 2016
Application Fee for Svirel 2016
Azmir HalilovićKulturno društvo UPOL


DISCIPLINA: STRUNSKI INŠTRUMENTI 

Grad Dobrovo, 27. 3.–2. 4. 2015

Žirija:

Nicoletta Sanzin, harfa (Italija)
Marco Tamayo, kitara (Kuba-Avstrija)
Martin Mallaun, citre (Avstrija)
Nadežda Tokareva, violina (Rusij-Slovenija)
Hendrik Blumenroth, violončelo (Nemčija)
Iztok Hrastnik, kontrabas (Slovenija)
Janez Avšič, kontrabas (Slovenija)

Discipline bowed & string instruments - winners & jury (Photo: Jernej Skrt)

Za ogled končnih rezultatov kliknite tukaj.

Posebne nagrade:

Solo s Simfoničnim orkestrom Domžale-Kamnik
Solo with Domžale-Kamnik Symphony Orchestra
Nika ToškanSimfonični orkester Domžale-Kamnik
Mesto substituta v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija
Substitute in RTV Slovenia Symphony Orchestra
Anton KyrylovSimfonični orkester RTV Slovenija
Mesto substituta v Orkestru Slovenske filharmonije
Substitute in Slovene Philharmonic Orchestra
Nika ToškanOrkester Slovenske filharmonija
Koncert v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
duo Musiciens LibresFestival Ljubljana - Mladi virtuozi
Koncert za duo ali komorno skupino
Concert for a duet or chamber music ensemble
trio CoeliDruštvo prijateljev glasbe Koper
Koncert v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
Brina GabrovecZKŠT Žalec
Strune v vrednosti 200 €
Strings in 200 € value
Tara Stranegger
Gaja Žnidaršič
Thomastik-Infeld Vienna
Strune v vrednosti 300 €
Strings in 300 € value
Nika ToškanThomastik-Infeld Vienna
Strunik ZMT
ZMT tailpiece
Elvis HerndlZMT sound
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
duo Dolce SuonoRadio Slovenija, 3. program - Ars
Boni za ožimljanje loka v vrednosti 50 €
50 € Coupons for violin bow rehair
Nika Lucija Frank
Maša Leskovar
Tjaša Remec
Goslarski atelje Daniel Musek
Kotizacija OrkesterkamP 2015
Application Fee for OrkesterkamP 2015
Leonard Razboršek
Adrian Tušar
Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija za seminar Ars Haliaeti 2015
Application Fee for Ars Haliaeti masterclass 2015
Marija ZorojaKulturno umetniško društvo Haliaeti
Kotizacija Svirel 2016
Application Fee for Svirel 2016
Brina Gabrovec
Maruša Lavrinšek
trio GŠ Zagorje
Kulturno društvo UPOL
Kotizacija za kitarsko tekmovanje Michele Pittaluga
Application Fee for Michele Pittaluga guitar competition
Urban ReiterComitato Promotore del Concorso di Chitarra Classica "Michele Pittaluga"
Kotizacija za Poletni citrarski seminar 2015
Application Fee for summer zither masterclass 2015
Klara MajcenCitrarsko društvo Slovenije


DISCIPLINA: PIHALA, TROBILA, TOLKALA 

Grad Štanjel, 6.-12. 4. 2015

Žirija:

Matej Grahek, flavta (Slovenija)
Massimiliano Miani, klarinet (Italija)
Bence Szepesi, klarinet, saksofon (Madžarska)
Roberto Giaccaglia, fagot (Italija)
Zoltan Macsai, rog (Madžarska)
Dušan Kranjc, pozavna (Slovenija)
Josef Steinbock, tuba (Nemčija)
Wolfam Winkel, tolkala (Nemčija)

Woodwinds, Brass & Percussion discipline - winners & jury (Photo: Jernej Skrt)

Za ogled končnih rezultatov kliknite tukaj.

Posebne nagrade:

Solo z Orkestrom Opere in Filharmonije Podlaska (Poljska)
Solo with the "Opera i Filharmonia Podlaska" (Poland)
Chikara SuganoEuropean Centre of Art
Solo z Orkestrom Slovenske vojske
Solo with Slovenian Army Orchestra
Dominik PavleničOrkester Slovenske vojske
Solo z orkestrom "Liceo A. Rosmini"
Solo with "Liceo A. Rosmini" orchestra
Sebastijan BudaOrchestra di fiati "Liceo A. Rosmini"
Solo s Simfoničnim orkestrom Cantabile
Solo with Cantabile Symphony Orchestra
Gregor RogeljaKD Simfonični orkester Cantabile
Solo z Orkestrom Gimnazije Kranj
Solo with Orchestra of Grammar School Kranj
Matjaž KafolGimnazija Kranj
Solo s Pihalnim orkestrom Premogovnika Velenje
Solo with Velenje Coalmine Wind Band
Irena Birsa,
Trobilni kvintet Classico
Pihalni orkester Premogovnika Velenje
Solo z orkestrom Euphoria
Solo with Euphoria orchestra
Marko JugovicOrchestra di fiati Euphoria di Trivero
Solo z Orkestrom flavt
Solo with Flute Orchestra
Lara OblakOrkester flavt GŠ Zagorje
Dve mesti substituta v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija
Two substitutes in RTV Slovenia Symphony Orchestra
Igor JurinićSimfonični orkester RTV Slovenija
Mesto substituta v Orkestru Slovenske vojske
Substitute in Slovenian Army Orchestra
Nika DeželakOrkester Slovenske vojske
Koncert v sklopu Glasbenih večerov v Bukovici
Participation in the Concert Cycle Music Nights in Bukovica
trio flavt "Trije letni časi"Glasbeno društvo NOVA
Koncert v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
Julijan KunejGlasbena mladina Slovenije
Solo recital v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
Milana DrobacGlasbena šola Celje
Prečna flavta "Academica" v vrednosti 600 €
"Academica" flute in 600 € value
Iza ŠtihSchagerl musical instruments
Trobenta/kornet "Orion" v vrednosti 500 €
"Orion" Trumpet / Cornet in 500 € value
Tit HodžarTrgovina Symphony International d.o.o.
Bon za popravilo klarineta / saksofona v vrednosti 100 €
100 € Coupon for clarinet / saxophone repair
Gaber Avsec,
Maj Gorjanc,
Matevž Zupančič
Klarinetarna
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
Urška ZupanRadio Slovenija, 3. program - Ars
Kotizacija OrkesterkamP 2015
Application Fee for OrkesterkamP 2015
Andraž Prelc,
Martina Miniussi
Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija za poletni glasbeni tabor "Bläzerurlaub Bad Goisern" 2015
Application Fee for summer music school "Bläzerurlaub Bad Goisern" 2015
Monika LogarKulturkreis Inners Salzkammergut
Kotizacija za strokovno glasbeno delavnico pri prof. Dušanu Sodji 2015
Application Fee for masterclass with prof. Dušan Sodja 2015
Gaber Avsec7. poletna glasbena šola v termah Zreče
Kotizacija Svirel 2016
Application Fee for Svirel 2016
Jakob Maj ŠajinaKulturno društvo UPOL
Notne izdaje in zgoščenke
Sheet music and CDs
Chikara Sugano,
Zofija Trystuła,
Izabela Kosielinska,
duo Klavirog,
trio Alegria,
trobilni kvintet Classico
trobilni kvintet GŠ Zagorje
DSS - Društvo slovenskih skladateljev

Svirél 2014

6. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél 2014

DISCIPLINA: HARMONIKE 
Grad Štanjel, 28. 3. -13. 4. 2014

Žirija:

Zoran Lupinc, diatonična harmonika (Slovenija/Italija)
Corrado Rojac, gumbna harmonika (Slovenija/Italija)
Roman Pechmann, klavirska harmonika (Avstrija-Slovaška)

Za ogled končnih rezultatov kliknite  tukaj.

Posebne nagrade:

Veliki kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Big stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Ghenadie Rotari
(zmagovalec SOLO)(winner SOLO)
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Mali kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Small stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Duo Furioso (Nikolina Furić & Mirko Jeftović)
(zmagovalec KOMORNE skupine s harmoniko)(winner CHAMBER groups with accordion)
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Solo s Simfoničnim orkestrom Domžale-Kamnik
Solo with Domžale-Kamnik Symphony Orchestra
Miha Grmek SeražinSimfonični orkester Domžale-Kamnik
Koncert v sklopu Glasbenih večerov v Bukovici
Participation in the Concert Cycle Music Nights in Bukovica
Trio Glasbene šole VelenjeGlasbeno društvo NOVA
Koncert za duo ali komorno skupino
Concert for a duet or chamber music ensemble
Duo InsolitoDruštvo prijateljev glasbe Koper
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
Andraž Frece &
Duo Furioso
Radio Slovenija, 3. program - Ars
Snemalni termin v studiu Hendrix
Studio recording in Studio Hendrix
Julijana PerošaRadio Koper
Snemalni termin v studiu Burja
Studio recording in Burja Studio
Manuel ŠavronStudio Burja
Diploma za inovativen pristop do igranja na diatonično harmoniko
Manuel ŠavronKulturno društvo UPOL
Bon za nakup harmonikarske opreme v vrednosti 200 €
200 € Coupon for accordion equipment
Johanna PechmannTrgovina Lastra
Bon za servis harmonike
Coupon for accordion repair
Domen BašaHarmonike Rutar
Kotizacija Svirel 2015
Application Fee for Svirel 2015
Nejc Poljanec &
Rok Zupančič &
Nika Meglič
Kulturno društvo UPOL
Zgoščenke Slovenske filharmonije
Slovenian Philharmonics CDs
Duo Furioso &
Ghenadie Rotari
Slovenska filharmonija
Zložljivo notno stojalo BSX
Foldable music stand BSX
Andrej Časek HojnikM4 music store


DISCIPLINA: STRUNSKI INŠTRUMENTI
Grad Štanjel, 28. 3. -13. 4. 2014

Žirija:

Patrizia Tassini, harfa (Italija)
Stefano Viola, kitara (Italija)
Timothy Dunin, kontrabas (Avstrija/Avstralija)
Igor Mitrović, violončelo (Slovenija)
Črtomir Šiškovič, violina (Slovenija/Italija)

Za ogled končnih rezultatov kliknite tukaj.

Posebne nagrade:

Veliki kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Big stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Jeremias Fliedl
(zmagovalec SOLO)(winner SOLO)
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Mali kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Small stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Duo Vocetkova - Hudec (Kristina Vocetkova & Pavel Hudec)
(zmagovalec KOMORNE skupine)(winner CHAMBER groups )
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Solo z Orkestrom Slovenske vojske
Solo with Slovenian Army Orchestra
Izak HudnikOrkester Slovenske vojske
Solo za citre z Mladinskim simfoničnim orkestrom OrkesterkamP
Solo for zither with OrkesterkamP Junior Symphony
Eva PoglajenKulturno društvo UPOL
Substitut v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija
Substitute in RTV Slovenia Symphony Orchestra
Nika ToškanSimfonični orkester RTV Slovenija
Substituta v orkestru Opere Maribor
Substitute in Opera Maribor
ni bilo prevzema / was not acceptedOpera Maribor
Koncert v okviru Vesperae Musicae
Participation in the Concert Vesperae Musicae
Maja Kralj in Tine ČrnugeljHiša kulture Celje
Nastop v okviru citrarskega abonmaja v Žalcu
Concert in the concert Season of Žalec
Citrarska skupina GŠ Žalec
&
Neli in Karmen
Zavod za kulturo, šport in turizem Žalec
Sodelovanje komorne skupine v ciklu "Mladi Virtuozi"
Concert in the concert Season "Mladi virtuozi"
Harp duo MariposasFestival Ljubljana
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
Vocetkova-Hudec duo
&
Jeremias Fliedl
Radio Slovenija, 3. program - Ars
Violončelo Hoffman CE400
Violoncello Hoffman CE400
Leonard RazboršekTrgovina z glasbili Hill
Strune v vrednosti 250 €
Strings in 250 € value
Maja Mori
Ana Močnik
Thomastik-Infeld Vienna
Strune v vrednosti 200 €
Strings in 200 € value
Jeremias Fliedl
Maja Mori
Ana Močnik
Izak Hudnik
Kristina Vocetkova
Ganna Lysenko
Pavel Hudec
Grigory Maximenko
D'Addario strings
Bon za nakup opreme za godala v vrednosti 200 €
200 € Coupon for string instrument equipment
Nika ToškanTrgovina Lastra
Strunik "Zoran Marković"
"Zoran Marković" tailpiece
Jeremias FliedlZMT sound
Bon za kitarski servis v vrednosti 200 €
200 € Coupon for guitar repair
Maja KraljMarco Bortolozzo liutaio
Boni za ožimljanje loka v vrednosti 50 €
50 € Coupons for violin bow rehair
Ana Rupar
Marija Šubic
Vita Peterlin
Mirjam Zvonar
Goslarski atelje Daniel Musek
Pickup za violino Fishmann V-300
Fishmann V-300 violin pickup
Ana Blaževič ArkoTrgovina MUSIC MAX
Kovček za kitaro ALHAMBRA S585
Guitar case ALHAMBRA S585
Ema ČerneTrgovina MUSIC MAX
Kotizacija OrkesterkamP 2014
Application Fee for OrkesterkamP 2014
Josephine Opsahl
Urban Čefarin
Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija SolokamP 2014
Application Fee for SolokamP 2014
Tajda Krajnc
Ana Ogrin
Zavod lepih umetnosti UPOL
Citrarsko društvo Slovenije
Kotizacija za seminar za citre, Celje
Application Fee for masterclass for zither, Celje
Zala JakhelCitrarsko društvo Slovenije
Kotizacija Svirel 2015
Application Fee for Svirel 2015
Megija Bruce
Jernej Mišič
Ema Kobal
Kulturno društvo UPOL
Kotizacija za poletno šolo v Poreču
Application Fee for International guitar summer school
Urban Perun ReiterPučko otvoreno učilište Poreč, Porečki TIRANDO
Vstopnice za abonmajske koncerte
Concert tickets
Lara Pelikan
Tjaša Remec
Leila Atanasova
Cankarjev dom
Notne izdaje in zgoščenke
Sheet music and CDs
Nina Čebokli
Aneja Pirnat
Wen Liu
DSS - Društvo slovenskih skladateljev
Zgoščenke Slovenske filharmonije
Slovenian Philharmonics CDs
vsi finalisti / all finalistsSlovenska filharmonija
Bon za kitarski servis v vrednosti 50 €
50 € Coupon for guitar repair
Natan ZlodreTrgovina MUSIC MAX


DISCIPLINA: PIHALA, TROBILA IN TOLKALA
Grad Štanjel, 28. 3. -13. 4. 2014

Žirija:

Alja Velkavrh, flavta (Slovenija)
Hubert Salmhofer, klarinet (Avstrija)
Miha Rogina, saksofon (Slovenija)
Marco Pierobon, trobenta (Italija)
Rainer Römer, tolkala (Nemčija)

Za ogled končnih rezultatov kliknite tukaj.

Posebne nagrade:

Veliki kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Big stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Jan Gričar
(zmagovalec SOLO)
(winner SOLO)
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Mali kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Small stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Brass quintet Contrast
(zmagovalec KOMORNE skupine)
(winner CHAMBER groups )
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
Jan Gričar
Brass quintet Contrast
Radio Slovenija, 3. program - Ars
Saksofon v vrednosti 700€
Saxophone; value 700€
Tia IvanjšičTrgovina Symphony International d.o.o.
Novi ustniki za alt saksofon "Concept"
New alto saxophone mouthpieces "Concept"
Sandra Rijavec
Matevž Zupančič
Boštjan Rojc
Henri Selmer Paris
Bon za servis flavte v vrednosti 500 €
500 € Coupon for flute repair
Komorna skupina "3letni časi"Flavtelje Daminelli Pietro Slovenija
Trobenta v vrednosti 600€
Trumpet; value 600€
Dane JemcSchagerl
Klarinet "Klarinetarna Baaron" v vrednosti 600€
Clarinet "Klarinetarna Baaron"; value 600€
Slaven BalaćKlarinetarna
Solo z orkestrom Slovenske filharmonije
Solo with Slovenian Philharmonic Orchestra
Brin BernatovićSlovenska filharmonija
Solo s Pihalnim orkestrom Premogovnika Velenje
Solo with Velenje Coalmine Wind Band
Tin CugeljPihalni orkester Premogovnika Velenje
Solo s Pihalnim orkestrom Krka
Solo with Krka Wind Band
Tina HorvatPihalni orkester Krka
Solo s Simfoničnim orkestrom Cantabile
Solo with Cantabile Symphony Orchestra
Jesica RopošaKD Simfonični orkester Cantabile
Solo s harmonikarskim orkestrom GM Synthesis 4
Solo with accordion orchestra GM Synthesis 4
Kalina VladovskaHarmonikarski orkester GM Synthesis 4
Dve mesti substituta v orkestru Slovenske filharmonije
Two substitutes in Slovenian Philharmonic Orchestra
Krzysztof Mucha
Tomasz Gajewski
Slovenska filharmonija
Koncert v sezoni 2014/15
Participation in the Concert Season 2014/15
Pihalni trio GŠ Celje 2Glasbena mladina Slovenije
Solo z ansamblom harf "Ventaglio d'arpe"
Solo with harp ensemble "Ventaglio d' arpe"
Sebastijan BudaVentaglio d'arpe
Substitut v Orkestru Slovenske vojske
Substitute in Slovenian Army Orchestra
Neža PodbrščekOrkester Slovenske vojske
Solo z orkestrom flavt GŠ Zagorje
Solo with flute orchestra GŠ Zagorje
Katarina ZvonarOrkester flavt GŠ Zagorje
Substitut v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija
Substitute in RTV Slovenia Symphony Orchestra
Leonardo CalligarisSimfonični orkester RTV Slovenija
Notne izdaje in zgoščenke
Sheet music and CDs
Brass quintet Contrast
Duo Ondine
Duo Jemc - Hude
Pihalni trio GŠ Celje 1
Viktorija Razdevšek
DSS - Društvo slovenskih skladateljev
Stojalo OSS SM7211B
Music stand OSS SM7211B
Andraž PrelcTrgovina MUSIC MAX
Kotizacija OrkesterkamP 2014
Application Fee for OrkesterkamP 2014
Viktorija Razdevšek
Aleksander Simionov
Saldan/Raczkowski Duo
Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija Svirel 2015
Application Fee for Svirel 2015
Rok Kotar
Komorna skupina "Paliev's Sparkles"
Kulturno društvo UPOL
Bon v vrednosti 200 € za naročilo kovčka s tržno vrednostjo nad 600€
200 € Coupon for instrument case
Aleksander SimionovA.K. Sistem d.o.o.
Vstopnice za abonmajske koncerte
Concert tickets
Kvartet flavtCankarjev dom
Bon za nakup opreme za pihala ali trobila ali tolkala v vrednosti 200 €
200 € Coupon for woodwinds, brass or percussion equipment
Nika ČrnkoTrgovina Lastra